Watykan potępia bluźnierstwa telewizji izraelskiej

Stolica Apostolska wyraża solidarność z chrześcijanami Ziemi Świętej i ubolewa z powodu obrażania wyznawców Chrystusa oraz naigrawania się z dzieci Izraela jakimi byli Jezus z Nazaretu i jego Matka.

Komunikat w sprawie bluźnierczych treści zawartych w programie rozrywkowym emitowanym przez prywatny kanał 10 telewizji izraelskiej opublikowało dziś watykańskie Biuro Prasowe.

Watykan przypomina, że katoliccy ordynariusze Ziemi Świętej wystosowali w tej sprawie publiczny protest. U władz Izraela interweniował również nuncjusz apostolski, abp Antonio Franco. Poinformowano, iż właściwe instancje podjęły działania w celu przerwania transmisji i uzyskania od stacji publicznych przeprosin.

„Stolica Apostolska wyraża solidarność z chrześcijanami Ziemi Świętej, ubolewając jednocześnie z powodu tak wulgarnego i obelżywego aktu nietolerancji względem uczuć religijnych osób wierzących w Chrystusa” – czytamy w komunikacie watykańskiej Sala Stampa.

W programie wieczornym prywatnego kanału 10 izraelskiej telewizji naigrawano się z postaci Jezusa Chrystusa oraz Matki Bożej. Jak zaznaczył reżyser programu, jego celem było zniszczenie chrześcijaństwa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama