Patriarcha Cyryl do Papieża: Mam nadzieję na rozwój relacji katolicko- prawosławnych

Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl wyraził nadzieję na rozwój relacji z Kościołem katolickim - donosi Radio Watykańskie. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia napisał list do Benedykta XVI. Dziękuje w nim za życzenia z okazji swego wyboru oraz wysłanie z Watykanu wysokiej rangą delegacji na uroczystości intronizacyjne.

Jako jeden ze swych priorytetów Cyryl wymienia dawanie świadectwa wartościom ewangelicznym we współczesnym społeczeństwie. Wyraża przekonanie, że winny temu służyć dialog i współpraca wszystkich chrześcijan. Idąc za zwyczajem wypracowanym za Aleksego II, patriarcha zapewnia Papieża, że rosyjska Cerkiew pozostanie niezmiennie otwarta na współpracę z wyznawcami Jezusa Chrystusa, zachowującymi tradycyjną wizję treści orędzia, które chrześcijanie winni nieść współczesnemu światu.

„Pośród współpracowników na tym polu Kościół rzymskokatolicki zajmuje szczególne miejsce – czytamy w liście. – Podobnie wyjątkowym miejscem we wspólnych wysiłkach chrześcijan, ukierunkowanych na osiągnięcie powyższych celów, jest to zajmowane osobiście przez Waszą Świątobliwość. Wyrażam szczerą nadzieję na owocny rozwój relacji między naszymi Kościołami” – napisał do Benedykta XVI patriarcha Cyryl.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama