Anioł Pański w Pompejach: Powszechna misja modlitewna wierzących

W rozważaniu na Anioł Pański Benedykt XVI przypomniał, że podstawowym zaangażowaniem misyjnym każdego chrześcijanina jest modlitwa.

„W październiku, miesiącu misyjnym i różańcowym, jakże wielu wiernych i jak wiele wspólnot odmawia różaniec w intencji misjonarzy i ewangelizacji – powiedział Papież. – Dlatego cieszę się, że dziś właśnie jestem tutaj, w Pompejach, w najważniejszym sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. W ten sposób mogę dobitniej podkreślić, że podstawowym zaangażowaniem misyjnym każdego z nas jest właśnie modlitwa. Przez modlitwę bowiem przygotowuje się drogę Ewangelii; dzięki modlitwie serca otwierają się na tajemnicę Boga, a umysły przygotowują do przyjęcia jego Słowa zbawienia”.

Papież nawiązał także do uroczystości beatyfikacyjnych w Lisieux, gdzie do chwały ołtarzy wyniesieni zostali rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Dzięki ich świadectwu i modlitwie w ciszy zakonnej klauzury, patronka misji odkryła swe powołanie do bycia miłością w sercu Kościoła.

„Myśląc o beatyfikacji małżonków Martin, pragnę wspomnieć jeszcze jedną intencję, bardzo drogą memu sercu: rodzinę, mającą podstawowe znaczenie w wychowaniu dzieci do uniwersalnego ducha, otwartego i odpowiedzialnego za świat i jego problemy, jak również w kształtowaniu powołań misyjnych – powiedział Ojciec Święty. – Dlatego, duchowo podążając śladami pielgrzymki, którą tak wiele rodzin odbyło miesiąc temu do tego Sanktuarium, wzywajmy matczynej opieki Pani Pompejańskiej nad wszystkimi rodzinami świata, myślą wybiegając ku VI Światowemu Spotkaniu Rodzin, które odbędzie się w Meksyku w styczniu 2009 r.”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama