Bressanone: Dyskretne wakacje Papieża

Spacery, modlitwa i lektura wyznaczają rytm papieskich wakacji. Benedykt XVI od poniedziałku przebywa w Bressanone na północy Włoch. Na dwa tygodnie papieską rezydencją stało się tamtejsze seminarium duchowne.

3 sierpnia w centrum miasteczka Ojciec Święty spotka się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

„Papież dużo czyta i chętnie korzysta z niezwykle bogatej seminaryjnej biblioteki” – mówią osoby z jego najbliższego otoczenia. Benedykt XVI do tej pory nie wybrał się na wyprawę w góry, ale wraz ze swym bratem codziennie spaceruje po wewnętrznym ogrodzie seminarium. W papieskim apartamencie ustawiono też fortepian.

Mimo że jest to czas odpoczynku, Ojciec Święty pracuje nad swą trzecią encykliką. W programie wakacji, poza niedzielną modlitwą Anioł Pański z wiernymi, znajdzie się także spotkanie z diecezjalnym duchowieństwem, podczas którego zgodnie z tradycją ubiegłych lat Papież będzie odpowiadał na zadawane mu przez księży pytania.

Pobyt Benedykta XVI w Bressanone jest wielkim wydarzeniem dla całego Południowego Tyrolu. W służbę w czasie jutrzejszego spotkania na Anioł Pański zaangażowanych jest 450 wolontariuszy: Czerwonego Krzyża, straży pożarnej, ratownictwa górskiego i pogotowia wodnego. Wszystkie te służby działać będą niezależnie od policji. Z okazji papieskiego pobytu Poczta Włoska wprowadziła specjalny pamiątkowy stempel. Przedstawia on fasadę i dzwonnicę katedry w Bressanone.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama