Młodzi Amerykanie stanowią najliczniejszą grupę pośród delegacji zaoceanicznych na Światowy Dzień Młodzieży w Sydney - wynika z raportu organizatorów.
15 tys. osób, które pojadą do Australii, zorganizowanych zostało w 1140 grup różnej wielkości. Najliczniejsza z nich liczy 520 uczestników.
Amerykańscy pielgrzymi to przeważnie młodzież nastoletnia lub młodzi, którzy przekraczają dwudziesty rok życia. Wraz z nimi do Australii pojedzie 50 biskupów na czele z kard. Francisem George’em, przewodniczącym episkopatu USA.
Po raz pierwszy w historii Światowych Dni Młodzieży, w Sydney zostanie odprawiona Msza św. specjalnie dla uczestników przybyłych ze Stanów Zjednoczonych. Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi kard. Francis George.
Kilkorgu spośród młodych Amerykanów zostały przedzielone specjalne funkcje podczas obchodów. Armado Cervantes z diecezji Orange znalazł się w grupie 20 młodych z całego świata, którzy będą uczestniczyć w specjalnym lunchu z udziałem Benedykta XVI. Natomiast Juan Martinez z Austin będzie jednym spośród 24, którzy otrzymają sakrament bierzmowania z rąk Ojca Świętego podczas Mszy kończącej obchody Światowego Dnia Młodzieży.
Młodzi Amerykanie znaleźli się także w 200-osobowej Międzynarodowej Grupie Liturgicznej. „Jest to dla mnie wielka łaska móc w ten niepowtarzalny sposób doświadczyć Kościoła powszechnego” – powiedziała Annalee Moyer reprezentująca diecezję waszyngtońską.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.