Papieskie przesłanie o Eucharystii do młodzieży

Eucharystia jest wyrazem miłości Boga do człowieka. Kto otwiera się na Chrystusa nic nie ryzykuje. Wręcz przeciwnie: odkrywa, że jest kochany.

O tajemnicy Najświętszej Ofiary, ponawianej na ołtarzach całego świata, Benedykt XVI mówił do młodych w telewizyjnym orędziu na 49. Kongres Eucharystyczny. Odtworzono je 21 czerwca w Quebecu, podczas modlitewnej wigilii czuwania.

Papież zauważył, że Chrystus, który ofiaruje się w każdej Mszy jest przykładem całkowitego daru z siebie. Eucharystia staje się wzorem postępowania chrześcijanina. Doświadczając przebaczenia, żywiąc się Bożym słowem i Ciałem wierni nabierają sił do radosnego pełnienia swej misji. W przesłaniu na międzynarodowy kongres eucharystyczny Papież zachęcił młodych, aby nieśli orędzie Bożej miłości swym rówieśnikom. Wezwał ich też by nie zapominali, że niedzielna Eucharystia jest pełnym miłości spotkaniem z Bogiem, bez którego chrześcijanie nie mogą się obejść.

„Pamiętajcie, że w Chlebie Eucharystycznym Chrystus jest rzeczywiście, całkowicie i substancjalnie obecny – powiedział Papież. – Dlatego w tajemnicy Eucharystii, na Mszy i podczas cichej adoracji Najświętszego Sakramentu ołtarza, spotkacie Go w szczególny sposób. Otwierając przed Nim dusze i całe swe życie nie zostaniecie zdruzgotani, wręcz przeciwnie: odkryjecie, że kocha was nieskończoną miłością. Otrzymacie moc niezbędną do kształtowania życia i dokonywania wyborów, które codziennie przed wami stają”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg