Benedykt XVI w Genui: Papieska homilia o duchowym wymiarze życia

W społeczeństwie żyjącym w napięciu między globalizacją a indywidualizmem Kościół winien dawać świadectwo jedności, komunii.

Papież przypomniał o tym w homilii podczas popołudniowej Mszy na genueńskim Placu Zwycięstwa. Podkreślił, że źródłem tej jedności jest sam Bóg, a „Kościół jest w Chrystusie niejako sakramentem, czyli znakiem i narzędziem wewnętrznego zjednoczenia z Bogiem i jedności całego rodzaju ludzkiego”.

Benedykt XVI zachęcił genueńczyków do troski o formację duchową i katechetyczną, gdyż tylko przemyślana wiara jest zdolna do prowadzenia dialogu, także z niewierzącymi. Wezwał ich do angażowania się w dzieła miłosierdzia oraz podejmowania inicjatyw misyjnych. Seminarzystów i młodzież na drodze powołania zachęcił do odważnego kroczenia naprzód.

„Kościele Genui, bądź zjednoczony i misyjny, aby wszystkim ukazywać radość wiary i piękno Rodziny Bożej – powiedział w homilii Papież. Myślą obejmuję całe miasto, wszystkich genueńczyków, wszystkich, którzy tu żyją i pracują. Drodzy przyjaciele, z ufnością patrzcie w przyszłość i starajcie się razem ją tworzyć. Unikajcie stronniczości i partykularyzmów, przedkładając dobro wspólne nad słuszne nawet interesy osobiste”.

Msza na Piazza della Vittoria jest ostatnim punktem papieskiej wizyty w Genui. Jeszcze w niedzielę wieczorem Benedykt XVI powróci do Watykanu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama