Charyzmat bł. Marii Magdaleny

Charyzmatem bł. Marii Magdaleny od Wcielenia było uznanie wagi adoracji Najświętszego Sakramentu we własnym życiu i w życiu innych - mówi postulator w jej procesie beatyfikacyjnym, o. Ernesto Piacentini OFMConv.

E. Piacentini OFMConv.: Już od dziecka wyczuwalna była u niej postawa uwagi, wręcz uniesienia ku Jezusowi. A trzeba zaznaczyć, że docenianie wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu jest podstawowym charyzmatem Kościoła. Jeżeli Kościół katolicki ma cechę podstawową, to jest nią właśnie rzeczywista obecność Ciała i Krwi, Duszy i Bóstwa Jezusa w Eucharystii. W historii Kościoła wszystkie nabożeństwa mogą być ważne, jednak żadne nie jest tak ważne jak wieczysta adoracja. Bł. Maria Magdalena od Wcielenia założyła zakon Adoratorek Najświętszego Sakramentu, które czczą Chrystusa w dzień i w nocy.

Czy możemy przypomnieć jakiś szczegół z jej życia?

E. Piacentini OFMConv.: Za najważniejszy uważam jej kontakt z Papieżem Piusem VII: powiedziała mu, by był uważny, ale też pewny i spokojny, bo nawet jeśli Francuzi jako więźnia wyprowadzą go do Paryża, to powróci zwycięski do Rzymu. Tak się też stało.

Jakie jest przesłanie nowej błogosławionej do współczesnego człowieka?

E. Piacentini OFMConv.: Aby nigdy nie zapominał o obecności Jezusa w Eucharystii. Ta kobieta pozostawiła ludziom orędzie, aby z najwyższą uwagą podchodzili do Jezusa obecnego w Eucharystii.

«« | « | 1 | » | »»