Ziemia Święta: modlitwa w intencji papieskiej pielgrzymki

Z inicjatywy abp. Antoniego Franco, Nuncjusza apostolskiego w Izraelu i na Cyprze oraz Delegata Apostolskiego w Jerozolimie i Autonomii Palestyńskiej, w Ziemi Świętej zorganizowano kilka uroczystych Mszy świętych z okazji trzeciej rocznicy wyboru Benedykta XVI. Tutejsi katolicy wyrazili wdzięczności Bogu za trzyletni pontyfikat, modlili się w intencjach Papieża i jego apostolskiej podróży do USA.

W tym roku wspólnota katolicka Ziemi Świętej modliła się podczas Mszy świętych odprawionych przez Nuncjusza Apostolskiego w Betlejem, Jafie oraz Jerozolimie. Po raz pierwszy w historii dla palestyńskich katolików została zorganizowana wspólna Eucharystia we franciszkańskim kościele św. Katarzyny przy Bazylice Narodzenia.

W kazaniu o. Pierbattista Pizzaballa, Kustosz Ziemi Świętej, powiedział, że modlitwa za Benedykta XVI jest jednocześnie znakiem nadziei w świecie, w którym mimo licznych podziałów Boża obecność nie zanika. I dodał: „Modlimy się też za nas samych, byśmy byli autentycznymi chrześcijanami, którzy nie obawiają się podjąć dialogu z każdym, kto szczerze szuka prawdy”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama