Z inicjatywy abp. Antoniego Franco, Nuncjusza apostolskiego w Izraelu i na Cyprze oraz Delegata Apostolskiego w Jerozolimie i Autonomii Palestyńskiej, w Ziemi Świętej zorganizowano kilka uroczystych Mszy świętych z okazji trzeciej rocznicy wyboru Benedykta XVI. Tutejsi katolicy wyrazili wdzięczności Bogu za trzyletni pontyfikat, modlili się w intencjach Papieża i jego apostolskiej podróży do USA.
W tym roku wspólnota katolicka Ziemi Świętej modliła się podczas Mszy świętych odprawionych przez Nuncjusza Apostolskiego w Betlejem, Jafie oraz Jerozolimie. Po raz pierwszy w historii dla palestyńskich katolików została zorganizowana wspólna Eucharystia we franciszkańskim kościele św. Katarzyny przy Bazylice Narodzenia.
W kazaniu o. Pierbattista Pizzaballa, Kustosz Ziemi Świętej, powiedział, że modlitwa za Benedykta XVI jest jednocześnie znakiem nadziei w świecie, w którym mimo licznych podziałów Boża obecność nie zanika. I dodał: „Modlimy się też za nas samych, byśmy byli autentycznymi chrześcijanami, którzy nie obawiają się podjąć dialogu z każdym, kto szczerze szuka prawdy”.
Prawo to utracił na mocy decyzji papieża Franciszka, podjętej w 2020.
Pytał kard. Baldassare Reina w homilii w czasie Mszy św. w bazylice św. Piotra.
Uprawnionych do głosowania jest 135 kardynałów, którzy nie ukończyli 80 lat.
Grób został udostępniony wiernym w niedzielę rano. Przed bazyliką ustawiają się długie kolejki.
Duchowny odwiedza Polskę. Spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą.
Obowiązujące zasady mają uwolnić proces wybory papieża od nacisków władz świeckich.