Papież spotkał się z ofiarami wykorzystywania seksualnego przez księży

Papież przyjął dziś 6 kobiet i mężczyzn, które padły ofiarą wykorzystywania seksualnego przez amerykańskich księży z archidiecezji bostońskiej - poinformował dziennikarzy w Centrum Prasowym w Waszyngtonie szef watykańskiego Biura Prasowego, ks. Federico Lombardi. Do spotkania doszło w rezydencji nuncjusza apostolskiego w stolicy USA.

"Było to spotkanie bardzo emocjonujące, niektóre z tych osób płakały” - powiedział ks. Lombardi. Dodał, że każda osoba miała możliwość osobistej rozmowy z papieżem. Następnie wszyscy, wspólnie z papieżem modlili się w kaplicy nuncjatury. Także Benedykt XVI zwrócił się do przybyłych w sposób bardzo emocjonalny – relacjonował dziennikarzom watykański rzecznik.

Kard.Sean O`Malley przekazał papieżowi listę z danymi ponad tysiąca ofiar seksualnych nadużyć księży, do jakich doszło w ostatnich latach. Umieszczono w niej tylko imiona, aby papież mógł o nich pamiętać w swej modlitwie.

Jak podaje komunikat po spotkaniu papież przekazał im słowa nadziei i odwagi.

Przyjętym przez Benedykta XVI osobom towarzyszył kard. O'Malley, kapucyn, który w archidiecezji bostońskiej zastąpił kard. Bernarda Law`a. W 2002 r. ustąpił on ze stanowiska po tym, jak ofiary seksualnego wykorzystywania przez księży jego archidiecezji zarzuciły mu brak właściwej reakcji na przypadki pedofilii.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama