USA: Papieskie gadżety

Różańce, kubki, magnesy, a nawet woda kolońska - to tylko niektóre pamiątki przygotowane z okazji papieskiej podróży do USA. Chociaż Benedykt XVI przybędzie tam dopiero za 5 dni, przed bazyliką Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie wielu już się z nim fotografuje.

Z daleka wygląda, jakby to sam Benedykt XVI stał przed sklepem z dewocjonaliami nieopodal bazyliki. Ubrany w białą sutannę i długą czerwoną pelerynę, z uśmiechem na twarzy trzyma rękę uniesioną do góry w geście pozdrowienia. Dopiero podchodząc bliżej można się przekonać, że to doskonałej jakości wycinanka tekturowa rozmiarów dorosłego człowieka. Przechodnie i turyści zwabieni wizerunkiem papieża chętnie fotografują się z tą jego podobizną. Choć wielu chciało ją kupić, wycinanka nie jest na sprzedaż. W sklepie można zakupić identyczne, lecz o wiele mniejszych rozmiarów.

Półki sklepowe wprost uginają się od przeróżnych, prezentów, pamiątek i gadżetów związanych z wizytą Papieża w Stanach Zjednoczonych. Są wśród nich kubki do kawy, różańce, magnesy, podkoszulki, widokówki i książki. W sklepie, w którym na co dzień można znaleźć dewocjonalia wyprodukowane we wspólnotach zakonnych z całego świata, największe zainteresowanie wzbudzają jednak flakony „Papieskiej wody kolońskiej”. Etykietka przyklejona do butelki informuje, że została ona wyprodukowana na podstawie osobistego przepisu papieża Piusa IX.

«« | « | 1 | » | »»