Papież do paulinów

Ojciec Święty życzył paulinom, aby powracanie do dziedzictwa wieków było dla nich wszystkich źródłem nowego zapału, fundamentem wzrastania w wierze, nadziei i miłości - informuje Nasz Dziennik.

Z okazji obrad zakończonej w ostatnią sobotę Kapituły Generalnej Zakonu Paulinów Benedykt XVI skierował do generała zakonu o. Izydora Matuszewskiego swój okolicznościowy list.

W swym przesłaniu Ojciec Święty zapewnił o duchowej jedności z ojcami paulinami, którzy zebrali się na Kapitule Generalnej, "aby rozeznawać nowe wyzwania, jakie stawia przez Zakonem współczesność, i by kreślić nowe programy działalności zgodne z charyzmatem". W cytowanym przez Biuro Prasowe Jasnej Góry piśmie przypomniany został także jubileusz 700-lecia zatwierdzenia Konstytucji Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika.

"Jest to okazja do wielkiego dziękczynienia Bogu za wszelkie dobro, jakie w ciągu tych siedmiu wieków dokonało się w Kościele i w sercach ludzkich dzięki modlitwie i duszpasterskiemu zaangażowaniu synów św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Równocześnie jest to czas nawiązania do tradycji, aby wydobyć z niej i przypomnieć współczesnym najpiękniejsze owoce duchowości, mniszej gorliwości, ewangelicznej mądrości przodków, wytężonej pracy dla dobra Kościoła, a nawet walki o niepodległość Ojczyzny" - zwrócił uwagę Benedykt XVI.

Wspominając swój pobyt na Jasnej Górze i życzliwe przyjęcie ze strony gospodarzy klasztoru i sanktuarium, Ojciec Święty zawierzył wszystkich opiece Jasnogórskiej Królowej i z serca udzielił swego apostolskiego błogosławieństwa.

Kapituła Generalna Zakonu Paulinów trwała na Jasnej Górze przez dwa tygodnie - od 18 lutego do 1 marca. W ostatnim dniu Kapituły Mszy św. odprawionej w kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył nowo wybrany na kolejną kadencję generał zakonu o. Izydor Matuszewski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg