Watykan potwierdza wizytę Benedykta XVI w USA

Benedykt XVI odwiedzi USA w dniach 15-20 kwietnia. Będzie przebywał w Waszyngtonie i Nowym Jorku - poinformowało dziś oficjalnie Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Benedykt XVI przyleci do Waszyngtonu 15 kwietnia po południu. Następnego dnia spotka się w Białym Domu z prezydentem Bushem, a w sanktuarium Niepokalanego Poczęcia z amerykańskimi biskupami. 17 kwietnia odprawi Mszę św. na stadionie bejsbolowym Nationals Park. Na Katolickim Uniwersytecie Ameryki spotka się z władzami uczelni katolickich. Wieczorem odbędzie się spotkanie międzyreligijne w Centrum Kulturalnym Jana Pawła II.

Od 18 kwietnia papież będzie przebywał w Nowym Jorku. Wygłosi tam przemówienie na forum ONZ i odbędzie spotkanie ekumeniczne w kościele św. Józefa w dzielnicy Yorkville na Manhattanie. 19 marca odprawi Mszę. św. z udziałem księży, diakonów stałych i osób konsekrowanych w katedrze św. Patryka. Następnie uda się do dzielnicy Yonkers, gdzie w Seminarium św. Józefa spotka się kolejno z niepełnosprawną młodzieżą i klerykami.

W ostatnim dniu wizyty 20 kwietnia w geście „solidarności z ofiarami i ich rodzinami” odwiedzi tzw. strefę zero – miejsce, gdzie na skutek zamachu terrorystycznego zawaliły się dwie wieże World Trade Centre, grzebiąc około 3 tys. ludzi. Tego samego dnia Benedykt XVI będzie celebrował nabożeństwo na stadionie Yankee, po czym odleci do Rzymu. Do Wiecznego Miasta powróci rano 21 kwietnia.

Będzie to pierwsza wizyta Benedykta XVI w USA i ósma podróż zagraniczna w czasie jego pontyfikatu. W czasie pobytu w Stanach Zjednoczonych papież będzie obchodził 81. urodziny (16 kwietnia) i trzecią rocznicę wybory na Stolicę Piotrową (19 kwietnia).

Hasłem papieskiej podróży są słowa „Chrystus naszą nadzieją”, nawiązujące do encykliki „Spe salvi”. Jej dwujęzyczne logo - po angielsku i hiszpańsku - przygotowała dyrektorka wydawnictwa Uniwersytetu Katolickiego Ameryki w Waszyngtonie Donna Hobson. Poniżej hasła pielgrzymki ukazuje ono pozdrawiającego wiernych papieża na tle kopuły bazyliki św. Piotra.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg