Brat Papieża radzi, jak mu pomóc

Największą pomocą, jaką można wyświadczyć papieżowi jest modlitwa za niego - powiedział brat Benedykta XVI.

W wywiadzie dla agencji Zenit, ks. Georg Ratzinger oświadczył, że jego brat choć od czasu, gdy został papieżem, nosi ciężkie brzemię, ma pewność, że nie jest sam, lecz jest "wspierany przez cały Kościół".

"Wie, że mnóstwo ludzi modli się za niego, że może liczyć na swojego anioła stróża i na opiekę Boga, który go wybrał do pełnienia tej funkcji" - stwierdził ks. Ratzinger. Jego zdaniem, Biskupowi Rzymu można pomóc także przez "przedstawianie w swoim środowisku życia" jego nauczania.

Wspominając dzieciństwo w domu rodzinnym, 83-letni brat papieża wskazał na pobożność, jaka przenikała życie Ratzingerów. Podstawową prawdą, jaką się kierowali w życiu, było sformułowanie katechizmu: "Po co jesteśmy na ziemi? Aby móc czcić Boga i pójść do nieba".

Mówiąc o wyborze drogi kapłańskiej przez obu braci, ks. Ratzinger wyjaśnił, że dokonało się to "w sposób spontaniczny", choć decyzja ta została "przygotowana przez dobre życie rodzinne, w którym wiara była żywa". Joseph i Georg Ratzingerowie przyjęli święcenia kapłańskie tego samego dnia, 29 czerwca 1951 r.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama