Dzwon dla Papieża

Dla górali z Mszany Dolnej papież Polak był święty już za życia. Dlatego nie czekając na oficjalną decyzję o kanonizacji, w nowo budowanym kościele ufundowali dzwon Świętego Jana Pawła II Wielkiego - poinfrormował Dziennik.

Do niedawna mieszkańców parafii Miłosierdzia Bożego na niedzielną mszę zwoływały dwa dzwony - Święta Faustyna i Święty Stanisław. Ostatnio dołączył do nich najmłodszy i największy - Święty Jan Paweł II Wielki.

Pomysł ufundowania dzwonu rzucił wkrótce po śmierci papieża proboszcz ks. Stanisław Parzygnat.

- U naszego księdza od słowa do czynu droga krótka. Wszystkim pomysł się spodobał. Bo w Mszanie Jan Paweł II świętym był już od dawna - przyznaje Tadeusz Patalita, wójt Mszany. Dlatego kiedy rozpoczęła się zbiórka funduszy na odlanie dzwonu, górale nie szczędzili datków. Święty Jan Paweł II Wielki powstał w słynnej ludwisarni Felczyńskich w Przemyślu.

- Proboszcz może się pośpieszył, ale na pewno wyraził tęsknotę wielu serc - komentuje ks. Robert Nęcek, rzecznik krakowskiej kurii. Dwa tygodnie temu kard. Stanisław Dziwisz uroczyście poświęcił Świętego Jana Pawła II.

Ksiądz prof. Stefan Ryłko, promotor wielu procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych mówi:

- Prywatne modlitwy i kult kandydata na ołtarze są jak najbardziej dopuszczalne, a nawet wskazane podczas procesu kanonizacyjnego. Jednak z publicznym wyrażaniem uczuć należy zachowywać powściągliwość do decyzji Watykanu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg