W wielu miejscach w naszym kraju już dzisiaj rozpoczęły się obchody VII Dnia Papieskiego, który w tym roku przeżywać będziemy pod hasłem "Jan Paweł II - Obrońca godności człowieka". Obchody jak co roku przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. Centralne uroczystości będą miały miejsce w Warszawie - podał Nasz Dziennik.
W Warszawie główne uroczystości rozpoczną się jutro o godz. 11.00 międzynarodową sesją naukową "Jan Paweł II - Obrońca godności człowieka" na Uniwersytecie Warszawskim. Głównym prelegentem będzie ks. prałat Pietro Parolin z Watykanu, podsekretarz do spraw Stosunków Stolicy Apostolskiej z Państwami. Sesję, która odbędzie się w auli starej Biblioteki Uniwersyteckiej, zorganizowała Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Po południu na Zamku Królewskim odbędzie się uroczyste posiedzenie Rady Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", po niej nastąpi wręczenie Nagród Totus 2007.
W niedzielę o godz. 9.00 uroczystą Mszę św. w bazylice Św. Krzyża będzie celebrował ks. abp Józef Kowalczyk, nuncjusz apostolski w Polsce. O godz. 13.00 Eucharystii w katedrze św. Jana w Warszawie będzie przewodniczył ks. abp Józef Michalik. Msza św. w kościele akademickim św. Anny inaugurująca rok akademicki, z udziałem rektorów uczelni, pod przewodnictwem ks. abp. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego, rozpocznie się o godz. 18.00. Na godz. 19.30 zaplanowany jest tam "Apel z Ojcem Świętym". Ponadto w niedzielę o godz. 17.00 w Akademii Muzycznej odbędzie się koncert "Tu es Petrus" organizowany przez Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie - Sekcja Polska".
W obchody Dnia Papieskiego wpisany jest także wtorkowy koncert zespołu "Śląsk" w Auli Pawła VI w Watykanie, w obecności Benedykta XVI.
To znak wytrwałości, jaką wykazują chińskie wspólnoty katolickie na drodze wiary.
„Czuliśmy, że Chrystus naprawdę jest wśród nas. Był prawdziwym pasterzem”.
Papieski Instytut Muzyki Sakralnej przygotowuje serię krótkich filmów instruktażowych.
Proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji opowiada o swoim doświadczeniu konklawe.
Leon XIV przypomniał, że papieska dyplomacja jest wyrazem troski o każdego człowieka.
Setki tysięcy osób na inauguracji pontyfikatu, orszakach i imprezach sportowych.