Kard. Bertone do chrześcijańskich przedsiębiorców

Przedsiębiorczość to współpraca człowieka z planami Bożymi - stwierdził kard. Tarcisio Bertone. Watykański sekretarz stanu wziął udział w kongresie chrześcijańskiego związku przedsiębiorców UCID, który odbywał się w miniony weekend w Turynie. Ta zasłużona włoska organizacja obchodzi 60-lecie istnienia.

Zdaniem kard. Bertone zasada podporządkowania regułom rynku nie przeczy wymogom związanym z chrześcijańskim powołaniem. Należy jedynie nadać przedsiębiorczości wymiar służby człowiekowi. Dlatego właśnie Kościół nie może milczeć wobec ujednolicających i redukujących wizji istoty ludzkiej – stwierdził watykański sekretarz stanu. Wskazał zarazem trzy obszary zaangażowania wspólnoty chrześcijan. Pierwszym z nich jest uświadamianie sobie zachodzących zmian we współczesnym społeczeństwie.

Drugi obszar, zgodnie z kościelną tradycją, obejmuje inicjatywy edukacyjne. Trzeci zaś dotyczy profesjonalnego wsparcia katolickiego wolontariatu oraz organizacji pozarządowych. Ten ostatni sektor zaangażowań, zdaniem kard. Bertone, może posłużyć odrodzeniu się etyki odpowiedzialności na gruncie działalności publicznej.

„Dobrze zrobimy stawiając na odpowiedzialność, zarówno gdy chodzi o władze polityczne, jak i środowiska biznesowe – stwierdził watykański purpurat. Jednak musimy pamiętać, że ta odpowiedzialność spoczywa po trosze na wszystkich i całe społeczeństwo powinno angażować się na rzecz dobra wspólnego”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg