Wietnamski kardynał w Chinach

Po raz pierwszy w tym roku członek kolegium kardynalskiego złożył wizytę w Chińskiej Republice Ludowej. W dniach 24-28 września na zaproszenie chińskiego urzędu ds. wyznań przebywał arcybiskup miasta Ho Chi Minh, kard. Jean Baptiste Pham Minh Man.

Wietnamski gość spotkał się 26 września między innymi z nowym ordynariuszem Pekinu, abp. Josephem Li Shanem. Jest on uznawany przez władze, a jednocześnie pozostaje w jedności z Następcą Piotra.

Jak podała agencja „Eglise d’Asie”, w trakcie serdecznej rozmowy poruszono sprawy związane z sytuacją Kościoła w obydwu krajach. Delegacja wietnamska została przyjęta przez dyrektora Państwowej Administracji Spraw Religijnych, Ye Xiaowena, spotkała się z wicedyrektorem Patriotycznego Stowarzyszenia Katolików Chińskich, Liu Bainanem oraz dwoma biskupami reprezentującymi istniejącą oficjalnie konferencję episkopatu.

Ordynariusz dawnego Sajgonu spotkał się także z alumnami pekińskiego seminarium duchownego, a 28 września odwiedził Szanghaj, gdzie rozmawiał z tamtejszym biskupem Aloysiusem Jin Luxianem. Benedykt XVI przed dwoma laty zaprosił tego hierarchę, uznawanego przez władze, do uczestnictwa w synodzie biskupów o Eucharystii.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg