Jana Pawła II nigdy nie pozostawiono samego bez środków medycznych i bez opieki, jak ktoś fałszywie insynuuje - tak na zarzuty Liny Pavanelli odpowiada papieski lekarz doktor Renato Buzzonetti w wywiadzie dla rzymskiego dziennika "La Repubblica".
W miniony piątek, 14 września, anestezjolog Lina Pavanelli na łamach tej samej gazety sugerowała, że Jan Paweł II zmarł z niedożywienia, ponieważ zbyt późno zaczęto go karmić przez sondę.
Szef ekipy lekarskiej, która opiekowała się papieżem w Watykanie zaprzeczył jakoby po słowach Jana Pawła II "Pozwólcie mi odejść do Pana", wypowiedzianych 2 kwietnia o godz. 15.30, zrezygnowali oni z dalszego leczenia i opieki nad pacjentem.
"To zdanie było aktem najwznioślejszej modlitwy, głębokiej ascezy, oryginalnym i niemal unikatowym przykładem przywiązania do wiary w Boga Ojca, a zarazem do życia, które Jan Paweł II kochał głęboko aż do ostatniego momentu" - podkreślił Buzzonetti
Ponadto włoski lekarz przypomina, że mimo nalegań osobistego sekretarza, papież nie zgodził się iść po raz trzeci do szpitala, ponieważ "mógł przez cały czas liczyć na nieprzerwaną i wykwalifikowaną opiekę lekarską".
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.