Podjęty przez Benedykta XVI temat świętowania niedzieli znajduje pewne odniesienie w niedzielnej prasie. Otóż w Austrii w dni świąteczne nie wszystkie tytuły się ukazują. Niektóre redakcje już zapowiedziały wydanie specjalnych numerów poniedziałkowych z podsumowaniem pielgrzymki. Te jednak gazety, których niedzielne wydania wychodzą, papieską wizytę wysuwają na pierwszy plan.
I tak „Kronen Zeitung” swoją relację z Mariazell otwiera tytułem „Gdzie jest Bóg, tam jest przyszłość”. Mowa jest m.in. o fakcie, że deszczowe niebo nad sanktuarium przetarło się na czas homilii Ojca Świętego. W komentarzu podkreśla się zwięzły, jasny i przekonujący styl papieskich wypowiedzi. Konkluzją jest sam tytuł publikacji, brzmiący niczym aklamacja po kazaniu: „Panie Boże zapłać!”. Inny artykuł powraca do papieskiego apelu o więcej dzieci w Europie. Sporo miejsca poświęcone jest zapowiedziom wydarzeń dnia dzisiejszego i różnym ciekawostkom, jak na przykład widocznemu w tych dniach wzrostowi sprzedaży dewocjonaliów w Austrii.
„Österreich” podkreśla z kolei entuzjazm Austriaków przyjmujących Papieża w strugach ulewnego deszczu i porównuje Benedykta XVI do gwiazdy pop. Gazeta nie zatrzymuje się jednak na tym banalnym porównaniu. W środku numeru znajdujemy artykuł wskazujący, że chrześcijaństwo to coś więcej niż moralność. Komentarz watykanisty Andreasa Englischa dodaje, że obecna wizyta daje austriackiemu Kościołowi szansę na wyjście z kryzysu. Publicysta ostrzega też przed instrumentalizowaniem papieskiego przemówienia do polityków. Inny z komentatorów, Werner Schima, podkreśla, że Benedykt XVI przekonał do siebie Austriaków: okazał się człowiekiem pojednania i zbliżenia między Rzymem, a tutejszymi wiernymi.
Natomiast niedzielny „Kurier” ukazuje Ojca Świętego jako misjonarza. Na pięciu stronach gazeta pokazuje, jak Benedykt XVI utwierdza wiarę i odwagę katolików. Obejmuje to także apele w sprawie aborcji, eutanazji i świątecznego charakteru niedzieli. Komentator Peter Rabl wyraża przeświadczenie, że papieskie przesłanie pozostawi głęboki ślad. Inny z artykułów podsumowujących dotychczasowe wydarzenia podkreśla, że papieski przekaz skierowany jest w znacznej mierze do tak zwanych chrześcijan z metryki, którzy w rzeczywistości stoją daleko od Kościoła, na przykład polityków czy ludzi na wysokich stanowiskach.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.