Jasna Góra-Mariazell: modlitewny most

W szczególnej łączności z Benedyktem XVI i w duchu wdzięczności za pierwszą koronację cudownego obrazu Matki Bożej koronami papieskimi z 1717 r. upływa na Jasnej Górze dzisiejszy odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Marii Panny. W zorganizowanych grupach przybyło kilkanaście tysięcy pielgrzymów. Dotarła także pielgrzymka piesza z Jaworzna.

Koronacja Jasnogórskiego Wizerunku, która miała miejsce dokładnie 290 lat temu była wydarzeniem bez precedensu, pierwszym aktem koronacyjnym poza Włochami. Sam obrzęd uważano za ukoronowanie Bogarodzicy Maryi na Królową Polski.

Doroczne pielgrzymki przeżywali dziś na Jasnej Górze działkowcy, głuchoniemi, służby celne, finansowe i skarbowe oraz harcerze ZHR. Najliczniejsza, bo ponad 8-tysięczną grupę stanowili uczestnicy pielgrzymki Legionu Maryi. Wśród szczególnych intencji pątnicy wymieniali papieską pielgrzymkę w Austrii. „W miejscu siostrzanym, w największym sanktuarium naszej ojczyzny łączymy z narodem austriackim, z Ojcem Świętym, aby poruszył serca ludzi z środkowej i zachodniej Europy”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama