120 tys. osób zarejestrowało się już by wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży w Sydney. Najwięcej z dwóch tysięcy zgłoszonych grup, poza gospodarzami pochodzi z krajów, które gościły u siebie niedawno spotkania młodzieży: ze Stanów Zjednoczonych (30.400), Włoch (15.400) i Niemiec (8000).
Organizatorzy spotkania podkreślają, że zapisy w ostatnich tygodniach przeszły najśmielsze oczekiwania, co może oznaczać, że w 2008 r. do Sydney przybędzie więcej młodzieży niż się początkowo spodziewano. Zarejestrowało się nawet 200 osób z Wysp Fidżi. Jak podkreśla ks. Andrzej Sochal, ze względu na wysokie koszty na Światowe Dni Młodzieży pojedzie zaledwie ok. 300 Polaków.
„Wydaje się, że to mała liczba, aczkolwiek jest to zrozumiałe, gdyż Polaków odstraszają koszty. Cena przejazdu do Australii i pobytu tam, dla przeciętnej polskiej rodziny jest wysoka” – powiedział ks. Sochal. Na dzień dzisiejszy minimalny koszt pobytu na ŚDM wraz z przelotem to ok. 8000 zł. Problem ten został już zgłoszony komitetowi australijskiemu i tamtejszej Polonii. „Czekamy teraz na ruch z tamtej strony, ale jakichś poważniejszych dofinansowań nie widać” – podkreślił ksiądz z Krajowego Biura ŚDM. W Polsce ustalono, że termin zapisów mija 31 sierpnia, gdyż jest rzeczą bardzo korzystną, aby rezerwacji na samoloty dokonać już we wrześniu i październiku br. „Tak wczesny termin zapisywania się na ŚDM jest także spowodowany tym, że jako Krajowe Biuro ŚDM, chcemy rozpocząć już proces wizowania naszych uczestników” – powiedział ks. Sochal. Dodał jednak, że organizatorzy postarają się pomóc także tej młodzieży, która zdecyduje się na wyjazd już po zamknięciu zapisów.
Tymczasem dobiega końca pielgrzymka krzyża ŚDM i ikony Matki Bożej. Po odwiedzeniu kilkudziesięciu krajów świata 1 lipca dotrze on do Sydney, gdzie australijskiej młodzieży przekażą go przedstawiciele Nowej Zelandii.
Jednocześnie w Australia trwa mająca pomóc przygotować rodziny na przyjcie uczestników ŚDM akcja "HomeStay". Program skoncentrowany jest na poszczególnych parafiach. Jak zaznaczono, chodzi nie tylko o zapewnienie noclegów młodym przybywającym z różnych stron świata, ale także o program duszpasterski, który ubogaci australijski Kościół w przyszłości. Mieszkańcy Sydney mogą zgłosić chęć goszczenia młodzieży. Odpowiednie formularze można znaleźć na stronie internetowej Światowych Dni Młodzieży (www.wyd2008.org). Trwają też zapisy wolontariuszy, którzy gotowi są poświęcić swój czas na posługę Kościołowi w tych ważnych dniach.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.