Do budowania pokoju i zgody narodowej oraz umacniania rodziny wezwał Papież biskupów Republiki Środkowoafrykańskiej.
Benedykt XVI przyjął całą grupę tamtejszych hierarchów, kończących wizytę ad limina Apostolorum. W swym przemówieniu Ojciec Święty wskazał na ogromne wyzwania, jakie stoją przed katolikami w tym afrykańskim kraju, który od 40 lat naznaczony jest brakiem stabilizacji i wewnętrznymi konfliktami.
„Obowiązkiem Kościoła jest obrona słabych i wypowiadanie się w imieniu ludzi pozbawionych możliwości wyrażania swych opinii” – podkreślił Benedykt XVI zachęcając chrześcijan do budzenia nadziei poprzez zdecydowane zaangażowanie w obronę ludzkiej godności i niezbywalnych praw człowieka. Znajduje się wśród nich podstawowe dobro pokoju oraz bezpiecznych warunków życia. „Upowszechnianie pokoju, sprawiedliwości i pojednania wyraża wiarę chrześcijańską w miłość, którą Bóg obdarza każdego człowieka. Niech Kościół nadal zdecydowanie głosi Chrystusowy pokój, współdziałając z wszystkimi ludźmi dobrej woli na rzecz sprawiedliwości i pojednania” - mówił Benedykt XVI do biskupów Republiki Środkowoafrykańskiej.
Papież podkreślił także potrzebę prowadzenia właściwego duszpasterstwa rodzin w społeczeństwie, w którym 11 proc. dorosłych zarażonych jest wirusem HIV. Wskazał, że przykład życia małżeństw chrześcijańskich w wierności i jedności ma ogromne znaczenie dla ukazywania prawdy o wielkości oraz istocie małżeństwa.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.