Małżeństwo na V Konferencji Ogólnej Episkopatów Ameryki Łacińskiej i Karaibów

Wśród osób zaproszonych do udziału w V Konferencji Ogólnej Episkopatów Ameryki Łacińskiej i Karaibów w Aparecidzie jest też jedno małżeństwo.

Luis Jensen to ginekolog położnik i wykładowca bioetyki na uniwersytecie katolickim w Santiago de Chile. Jego żona Pilar Escudero de Jansen, profesor historii, od 10 lat pracuje w stołecznej kurii diecezjalnej. Małżeństwem są od 26 lat i mają czworo dzieci. Należą do Ruchu Szensztackiego. Poza Chile prowadzili działalność związaną z promocją małżeństwa i rodziny również w innych krajach Ameryki Łacińskiej. Uczestnicy zaproszeni na konferencję w Aparecidzied – księża, osoby zakonne i świeckie – mają głos doradczy. Nie biorą jednak udziału w głosowaniach, nie będąc członkami episkopatu.

Państwo Jensen w 1995 r. zostali zaproszeni przez Jana Pawła II do delegacji Stolicy Apostolskiej na konferencję o kobiecie, zorganizowaną przez Organizację Narodów Zjednoczonych w Pekinie. „Papież powiedział nam wówczas: Nie jedziecie tam, aby o coś walczyć czy też bronić jakichś pozycji, ale aby dać świadectwo” – stwierdziła w wywiadzie dla rzymskiej agencji Zenit Pilar Escudero de Jansen. Również wśród uczestników konferencji w Pekinie byli oni jedynym małżeństwem.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama