Prawosławni śledzą papieską pielgrzymkę

Rosyjskie media rzetelnie, choć w skrótowy sposób informują o pielgrzymce Benedykta XVI. Wiadomości na ten temat pojawiają się nawet na niektórych prawosławnych stronach internetowych.

W informacjach prasowych i migawkach w dzienników telewizyjnych podkreśla się ciepłe i serdeczne przyjęcie, jakie zgotowali Ojcu Świętemu tłumnie go witający Brazylijczycy. Zaznacza się również sympatię mówiącego po portugalsku Papieża wobec Brazylii, która jest największym krajem katolickim świata i w tym kontekście cytowane są słowa Benedykta XVI, który wyraził się o Brazylijczykach, jako o ,,szczęściu i nadziei Kościoła”.

Również, na niektórych prawosławnych stronach internetowych pojawiły się informacje o podróży papieskiej do Brazylii, co jest pewną nowością. Na stronie www.pravoslavie.ru wiadomości o wizycie papieskiej połączone zostały z informacjami o trudnościach, jakie czekają i już spotkały Papieża. Podkreślono troskę, jaką Benedykt XVI otacza Brazylię z powodu masowego przechodzenia wiernych z Kościoła rzymskokatolickiego do ruchów i sekt protestanckich.

Zwrócono uwagę na fakt, że wizyta papieska zbiegła się w czasie z próbami przeforsowania w parlamencie brazylijskim legalizacji aborcji. Według cytowanych korespondencji z Brazylii, prezydent tego państwa miał powiedzieć Benedyktowi XVI, że problem aborcji rozpatrywany jest nie w sferze zjawiska moralnego, ale w kategoriach zdrowia obywateli.

«« | « | 1 | » | »»