Niemal 100 tys. osiągnęła sprzedaż pierwszych tomów Wielkiej Narodowej Kolekcji Dzieł Jana Pawła II. Wynik ten przekroczył najśmielsze oczekiwania Wydawców.
Seria na którą złoży się ok. 50 tomów rozprowadzana jest w kioskach i punktach sprzedaży prasy na terenie całej Polski. Kolekcję - pod honorowym patronatem kard. Stanisława Dziwisza - wydaje Katolicka Agencja Informacyjna wraz z Hachette-Livre-Polska.
Obecnie w sprzedaży jest szósty tom kolekcji - słynna encyklika "Evangelium vitae". Sprzedaż tego programowego dokumentu Jana Pawła II apelującego o bezwzględną obronę życia ludzkiego, doskonale zbiega się z publiczną debatą na ten temat. "Ewangelia życia" w najbardziej jasny i czytelny sposób ukazuje stanowisko Kościoła w tej kwestii.
Dotąd ukazało się 6 tomów kolekcji: encyklika "Redemptor hominis", poezje "Tryptyk rzymski", encyklika "Dives in misericordia", książki "Wstańcie, chodźmy" i "Przekroczyć próg nadziei" oraz encyklika "Evangelium vitae".
Sprzedawane w kioskach kolejne książki Jana Pawła II największym zainteresowaniem czytelników cieszą się w Małopolsce oraz w miastach Województwa Wielkopolskiego. "W wielu miastach, np. w Tarnowie książki zostały wykupione do ostatniego egzemplarza" - informuje Sławomir Chojnacki z wydawnictwa Hachette.
Tak duże zainteresowanie polskiego czytelnika tekstami Jana Pawła II, skłoniło KAI i Hachette-Livre-Polska do podjęcia decyzji o ponownym wstawieniu do kiosków pierwszych tomów Kolekcji, których nakład został już wyczerpany. Od dziś są one znowu w sprzedaży. "Mamy nadzieję - deklaruje Chojnacki - że w ten sposób zaspokoimy duże zainteresowanie czytelników twórczością Papieża, jakie spodziewane jest w okresie drugiej rocznicy jego śmierci".
Idea przybliżenia dzieł Jana Pawła II szerokim kręgom odbiorców poprzez kolportaż we wszystkich punktach sprzedaży prasy została gorąco przyjęta przez postulatora w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II ks. Sławomira Odera.
"To bardzo dobra inicjatywa, sprzyjająca temu, aby czas dzielący nas od beatyfikacji wypełniał nie tylko entuzjazm, ale pogłębianie przez nas, Polaków, znajomości myśli, duchowości, osoby Jana Pawła II. Pod tym względem powinniśmy odróżniać się od innych narodów, od naszych współbraci w wierze nie związanych tak silnymi więzami emocjonalnymi z Janem Pawłem II" - powiedział KAI ks. Oder.
Wielka Narodowa Kolekcja Dzieł Jana Pawła II obejmuje papieskie encykliki, adhortacje, listy apostolskie, najważniejsze homilie i przemówienia, dzieła literackie, książki o charakterze osobistym. Kolekcja zawiera nie tylko kanon dzieł Jana Pawła II ale też jego publikacje - dzieła literackie, prace naukowe i publicystyczne - które tworzył jeszcze jako Karol Wojtyła.
Przewodnikiem po Kolekcji Jana Pawła II jest znany popularyzator jego myśli o. Maciej Zięba, dominikanin. Każdy tom opatrzony jest komentarzem o. Zięby wprowadzającym czytelnika w tematykę dzieła, interpretującym najważniejsze wątki każdej publikacji. Komentarze te, drukowane na oddzielnej karcie, można gromadzić w specjalnym skoroszycie. Dzięki temu, po zgromadzeniu wszystkich tomów, czytelnik będzie dysponował nie tylko kanonem dzieł Jana Pawła II ale też kompetentnym, przejrzystym i przystępnym kompendium o myśli i osobie papieża Wojtyły.
Duchowym patronatem objął Kolekcję metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, zaś w skład jej Komitetu Honorowego wchodzą kard. Józef Glemp, Prymas Polski; abp Józef Michalik, przewodniczący KEP; abp Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, abp Józef Życiński, metropolita lubelski; prof. Władysław Bartoszewski oraz prezes KAI Marcin Przeciszewski.
Kolekcję Dzieł Jana Pawła II można zakupić w kioskach i punktach sprzedaży prasy na terenie całego kraju, bądź w prenumeracie, za pośrednictwem specjalnej witryny kolekcji w Internecie: www.kolekcjajp2.pl
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.