Brazylia: Sukces "papieskiej płyty"

Tytuł złotej płyty otrzymał krążek z utworami przygotowanymi specjalnie na zbliżającą się pielgrzymkę Benedykta XVI do Brazylii. Płytę kompaktową zaprezentowano w narodowym sanktuarium maryjnym w Aparecida.

Płyta zawiera nagranie dwóch wersji hymnu powitalnego na cześć Ojca św.: „Benedykcie – błogosławiony, który przybywasz w imię Pańskie”. Autorem hymnu jest o. Luiz Turra. Pierwszą wersję prezentują znani piosenkarze Gian i Giovani. Drugą natomiast chór i orkiestra sanktuarium z Aparecidy.

Album zawiera jeszcze inne cztery nagrania pieśni na cześć Pani z Aparecida. Dwie pieśni nagrane zostały przez tutejszych piosenkarzy: Daniela, Joannę i Elbę Ramalho oraz katolicki zespół muzyczny „Anjos de Resgate” (Aniołowie Odkupienia.). Zespół ten wystąpi 10 maja przed Papieżem podczas spotkania z młodzieżą na stadionie „Pacaembu” w São Paulo.

Jeszcze przed oficjalną prezentacją sprzedano ponad 50 tys. kopii i krążek uzyskał tytuł „złotej płyty”. Dochód ze sprzedaży tej płyty zostanie przeznaczony na dalszą rozbudowę Narodowego Sanktuarium Maryjnego w Aparecida.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama