Pierwszy święty Brazylijczyk

Kanonizacji bł. Antoniego od św. Anny Galvao de França dokona Benedykt XVI podczas Mszy sprawowanej w Sao Paulo 11 maja. Będzie on pierwszym świętym, który urodził się w Brazylii. Został beatyfikowany przez Jana Pawła II w 1998 r.

Oficjalna informacja Kościoła o kanonizacji o. Galvão wzbudziła wielką radość nie tylko wśród tutejszych katolików. Środki społecznego przekazu, włącznie z tymi, które w swojej praktyce nie mają wielkiej przychylności wobec naszego Kościoła, wykazują wielkie zainteresowanie tym wydarzeniem. Powód? O. Galvão będzie pierwszym świętym kanonizowanym, który urodził się w Brazylii.

Jan Paweł II kanonizował 19 maja 2002 r. Matkę Paulinę, założycielkę sióstr Niepokalanego Poczęcia. Chociaż spędziła ona większość swojego owocnego życia w Brazylii, to jednak urodziła się we Włoszech. Ogłoszony w 2006 r. błogosławionym Mariano de la Matta, który przeżył w Brazylii 52 lata swojego apostolskiego życia, urodził się w Hiszpanii.

Konferencja Episkopatu Brazylii w oficjalnej nocie wyraża wdzięczność Papieżowi za decyzję o kanonizacji o. Galvão i zachęca wszystkich wiernych do radości z kanonizacji pierwszego świętego urodzonego w tym kraju.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama