W siedzibie Papieskiej Rady ds. Laikatu założycielowi Katolickiej Wspólnoty Szalom przekazano 13 marca dekret zatwierdzający ją „ad experimentum" jako międzynarodowe stowarzyszenie wiernych.
Moisés Louro do Azevedo Filho utworzył ją w mieście Fortaleza na północnym wschodzie Brazylii w 1982 r. Miał wtedy 22 lata i był studentem. Dziś Katolicka Wspólnot Szalom obecna jest w 41 diecezjach Brazylii, a ponadto jeszcze w 10 innych krajach, mianowicie w Algierii, Anglii, Francji, Gujanie Francuskiej, Izraelu, Kanadzie, Madagaskarze, w Szwajcarii, Urugwaju i Włoszech. Dalsze domy planuje się w Chinach, Kongu i Tunezji.
„Jesteśmy obecni w ok. 60 diecezjach na całym świecie. Mamy 80 domów wspólnotowych. We «Wspólnocie Życia» jest nas obecnie 800 członków, w tym księża, osoby konsekrowane żyjące w celibacie, małżonkowie i młodzież poszukująca drogi swego powołania. Do «Wspólnoty Przymierza» należy ok. 3,5 tys. osób. Nie znamy dokładnej liczby tzw. «Członków Dzieła», ale dochodzi ona do 30-40 tys.
Nasza służba w Kościele polega na niesieniu Jezusa Zmartwychwstałego wszystkim, którzy są daleko od Chrystusa i od Kościoła. Mamy to czynić w sposób twórczy i z odwagą. Pracujemy z rodzinami, z młodzieżą, z ubogimi. Nasza zasadnicza służba to głoszenie Ewangelii człowiekowi naszych czasów” – powiedział założyciel Wspólnoty, Moisés Louro do Azevedo Filho.
"Służy jedności wszystkich członków jednego Ciała Chrystusa.”
We wtorek odbyła się szósta kongregacja generalna kardynałów.
Bazylika Matki Bożej Większej zajmuje szczególne miejsce na sakralnej mapie Rzymu.
Chodzi o wyższą niż przewidziano liczbę kardynałów elektorów, a także o uprawnienia kard. Becciu.