W siedzibie Papieskiej Rady ds. Laikatu założycielowi Katolickiej Wspólnoty Szalom przekazano 13 marca dekret zatwierdzający ją „ad experimentum" jako międzynarodowe stowarzyszenie wiernych.
Moisés Louro do Azevedo Filho utworzył ją w mieście Fortaleza na północnym wschodzie Brazylii w 1982 r. Miał wtedy 22 lata i był studentem. Dziś Katolicka Wspólnot Szalom obecna jest w 41 diecezjach Brazylii, a ponadto jeszcze w 10 innych krajach, mianowicie w Algierii, Anglii, Francji, Gujanie Francuskiej, Izraelu, Kanadzie, Madagaskarze, w Szwajcarii, Urugwaju i Włoszech. Dalsze domy planuje się w Chinach, Kongu i Tunezji.
„Jesteśmy obecni w ok. 60 diecezjach na całym świecie. Mamy 80 domów wspólnotowych. We «Wspólnocie Życia» jest nas obecnie 800 członków, w tym księża, osoby konsekrowane żyjące w celibacie, małżonkowie i młodzież poszukująca drogi swego powołania. Do «Wspólnoty Przymierza» należy ok. 3,5 tys. osób. Nie znamy dokładnej liczby tzw. «Członków Dzieła», ale dochodzi ona do 30-40 tys.
Nasza służba w Kościele polega na niesieniu Jezusa Zmartwychwstałego wszystkim, którzy są daleko od Chrystusa i od Kościoła. Mamy to czynić w sposób twórczy i z odwagą. Pracujemy z rodzinami, z młodzieżą, z ubogimi. Nasza zasadnicza służba to głoszenie Ewangelii człowiekowi naszych czasów” – powiedział założyciel Wspólnoty, Moisés Louro do Azevedo Filho.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.