Pierwszy list Papieża do północnokoreańskich katolików

Ojciec Święty napisał pierwsze w historii pismo do wiernych w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej - podaje Nasz Dziennik.

List Benedykta XVI to odpowiedź na życzenia, jakie z okazji ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia otrzymał od Północnokoreańskiego Stowarzyszenia Katolików. Papieskie przesłanie zostanie przekazane wiernym w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej przez przedstawicieli Caritas z kilku krajów podczas ich wizyty w Phenianie 27 marca.

Na czele delegacji, która przekaże list Ojca Świętego północnokoreańskim katolikom, stać będzie przewodniczący Caritas w Korei Południowej ks. bp Lazzaro You Heung-sik. Informacje o przygotowaniu papieskiego przesłania przekazał włoskiej agencji misyjnej AsiaNews o. Gerald Hammond, przełożony regionalny Stowarzyszenia Misji Zagranicznych z USA.

Powrócił on niedawno do Korei Południowej z północnokoreańskiego miasta Kaesong. Misjonarz stwierdził, że list papieski jest odpowiedzią na bożonarodzeniowe życzenia przesłane Ojcu Świętemu przez Północnokoreańskie Stowarzyszenie Katolików. - Chodzi o krok naprzód i pozytywny znak ku normalizacji stosunków między Kościołem a reżimem w Phenianie - powiedział o. Hammond.

Misjonarz ten, od 47 lat przebywający w Korei Południowej, jest jednym z niewielu obywateli zachodnich, którzy mają zgodę na wjazd do KRLD z pomocą humanitarną dla tamtejszej ludności. Dzięki nawiązanym kontaktom udało mu się uzyskać od władz tego kraju zezwolenie na wjazd do Phenianu delegacji Caritas w czasie jego najbliższej wizyty w KRLD, która odbędzie się w dniach 27-31 marca br.

W czasie tego kilkudniowego pobytu członkowie krajowych oddziałów Caritas z Korei Płd., Hiszpanii, Japonii i Stanów Zjednoczonych pod przewodnictwem ks. bp. You będą mogli odwiedzić szpital położony na wschodnim wybrzeżu kraju, do którego dociera pomoc żywnościowa i lekarska.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama