Marianie przy grobie Jana Pawła II

Polscy księża pracujący w Watykanie jak w każdy czwartek modlili się 8 lutego o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

Porannej Mszy w Kaplicy Polskiej w Grotach Watykańskich przewodniczył nuncjusz apostolski na Węgrzech, abp Juliusz Janusz. Wśród współkoncelebransów była również grupa księży marianów z przełożonym generalnym zgromadzenia, ks. Janem Rokoszem.

Od 6 lutego w domu generalnym księży marianów w Rzymie trwa spotkanie osób odpowiedzialnych za przygotowanie uroczystości beatyfikacyjnych założyciela zgromadzenia, Sługi Bożego ojca Stanisława Papczyńskiego – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Rokosz.

Uczestniczą w nim również osoby, które w mariańskich prowincjach na całym świecie odpowiadają za procesy: kanonizacyjny bł. Jerzego Matulewicza-Matulaitisa i beatyfikacyjne męczenników z Rosicy, księży Antoniego Leszczewicza i Jerzego Kaszyry. „Dzisiaj, przy grobie Sługi Bożego Jana Pawła II pragnęliśmy modlić się za jego przyczyną za całe zgromadzenie oraz o dobre przygotowanie do przeżycia łaski beatyfikacji naszego założyciela” – powiedział generał księży marianów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg