Zaczęły się Koncerty z Janem Pawłem II

Cykl wydarzeń pod wspólną nazwą "Koncerty z Janem Pawłem II" zainaugurowano w Krakowie wernisażem wystawy fotograficznej "Impresje watykańskie" autorstwa Adama Bujaka, Mszą św. oraz koncertem.

Celem nowego przedsięwzięcia jest propagowanie nauczania Jana Pawła II, zwłaszcza w dziedzinie kultury i sztuki.

- Każde z tych spotkań będzie się łączyć z naszą modlitewną prośbą o kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II. Będzie to również próba wniknięcia w głębię przesłania i nauki zostawionej nam przez naszego wielkiego Polaka - mówił podczas wernisażu ks. Jacek Pietruszka, wikariusz parafii wawelskiej.

Jak podkreślił ks. Pietruszka, fotografie autorstwa Adama Bujaka prowadzą do miejsc, "w których przez 27 lat Ojciec Święty Jan Paweł II na różne sposoby wołał do całego świata: Nie lękajcie się". Wystawę prezentującą zbiór kilkudziesięciu wielkoformatowych zdjęć przedstawiających Bazylikę św. Piotra i ogrody watykańskie udostępniono publiczności w galerii Centrum Jana Pawła II przy ul. Kanoniczej 18.

Otwarcia ekspozycji dokonał ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, który zaznaczył, że Jan Paweł II jest patronem tego tysiąclecia. - Jak w pierwszym tysiącleciu św. Stanisław był patronem naszego Narodu, ładu moralnego, tak teraz jest nim Jan Paweł II. Niezależnie od tego, kiedy zostanie wyniesiony do chwały ołtarzy, jest patronem tego tysiąclecia, patronem praw człowieka i praw narodów. Wspominając go, kierujemy do niego naszą modlitwę, miłość - mówił metropolita krakowski. Dodał, że zdjęcia Adama Bujaka są odbiciem jego wielkiej wiary i miłości do Ojca Świętego i Kościoła.

Prezes Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" ks. Jan Kabziński podkreślił, iż pragnie, aby stało się ono miejscem, gdzie przypominane będzie nauczanie Ojca Świętego podczas organizowanych seminariów i sesji. Zapowiedział, że począwszy od kwietnia, każdego 16. dnia miesiąca w siedzibie Centrum przywoływane będą na pamięć kolejne pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny.

Koncerty muzyki sakralnej, wystawy, sympozja organizowane będą raz w miesiącu przez Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" we współpracy z krakowskimi instytucjami kultury.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg