Koncerty z Janem Pawłem II

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się", działające w Krakowie, 2 lutego zainauguruje nowe przedsięwzięcie przybliżające myśl i nauczanie Papieża Polaka - "Koncerty z Janem Pawłem II".

W ramach tej inicjatywy odbywać się będą cykliczne imprezy kulturalne. Jest to nawiązanie do działalności ks. kard. Karola Wojtyły.

- W siedzibie Centrum Jana Pawła II przy ul. Kanoniczej 18 odbywać się będą wykłady przygotowane we współpracy z Papieską Akademią Teologiczną. Drugi punkt to koncerty muzyki sakralnej w kościele św. Piotra i Pawła połączone z recytacją tekstów Jana Pawła II. Kolejne wydarzenia to cykliczne wystawy - mówi ks. Robert Tyrała, autor projektu koncertów. Podkreśla, że idea tego przedsięwzięcia jest próbą nawiązania do działalności ks. kard. Karola Wojtyły, który w latach pasterzowania w Krakowie organizował pierwsze w Polsce Tygodnie Kultury Chrześcijańskiej.

Drugiego lutego w siedzibie Centrum odbędzie się wernisaż wystawy Adama Bujaka "Impresje watykańskie". Tego samego dnia w kościele św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji beatyfikacji i kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, po niej na godz. 19.00 zaplanowano koncert.

Centrum prowadzi m.in. archiwum i bibliotekę, w której gromadzi opracowania dotyczące życia, działalności i twórczości Ojca Świętego. Dlatego też ks. Jan Kabziński, prezes Centrum, zwraca się z prośbą do wszystkich o przekazywanie w postaci daru bądź użyczenie egzemplarza każdej pozycji książkowej poświęconej Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II oraz wszelkich pamiątek osobistych, zdjęć, listów, nagrań.

W chwili obecnej Centrum mieści się przy ul. Kanoniczej 18, w przyszłości jego budynki mają zostać wzniesione w Łagiewnikach, na terenie tzw. Białych Mórz.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg