Przewodniczący krakowskiego trybunału beatyfikacyjnego Jana Pawła II bp Tadeusz Pieronek nie potwierdza podawanej przez media daty 16 października tego roku jako dnia wyniesienia na ołtarze polskiego papieża - podał na swej stronie internetowej tygodnik Wprost.
- Ze względów czasowych, bardziej prawdopodobny termin to 2 kwietnia 2008 roku - mówi w rozmowie z Wprost. - Możliwe też, że Benedykt XVI jeszcze raz odstąpi od zwykłych procedur i zrezygnuje z beatyfikacji, od razu ogłaszając papieża świętym - ocenia bp Pieronek.
Zdaniem biskupa, Watykan z całą pewnością złamie też przywróconą w 2005 r. zasadę, iż beatyfikacji nie dokonuje osobiście papież, lecz ceduje ją na wybranego kardynała.
- W przypadku Jana Pawła II Benedykt XVI na pewno zrobi to osobiście w Rzymie - ocenia bp Pieronek.
W piątek kard. Jose Saraiva Martins ujawnił, że diecezjalny etap toczącego się w Rzymie procesu beatyfikacyjnego Karola Wojtyły zakończy się do kwietnia tego roku. Później prace będą się toczyły w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Papież Benedykt XVI, jako najwyższy kościelny prawodawca, ma możliwość odstąpienia od wszelkich przepisów kanonicznych na dowolnym etapie procesu kanonizacyjnego.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.