Beatyfikacja Jana Pawła II w 2008 r.?

Przewodniczący krakowskiego trybunału beatyfikacyjnego Jana Pawła II bp Tadeusz Pieronek nie potwierdza podawanej przez media daty 16 października tego roku jako dnia wyniesienia na ołtarze polskiego papieża - podał na swej stronie internetowej tygodnik Wprost.

- Ze względów czasowych, bardziej prawdopodobny termin to 2 kwietnia 2008 roku - mówi w rozmowie z Wprost. - Możliwe też, że Benedykt XVI jeszcze raz odstąpi od zwykłych procedur i zrezygnuje z beatyfikacji, od razu ogłaszając papieża świętym - ocenia bp Pieronek.

Zdaniem biskupa, Watykan z całą pewnością złamie też przywróconą w 2005 r. zasadę, iż beatyfikacji nie dokonuje osobiście papież, lecz ceduje ją na wybranego kardynała.

- W przypadku Jana Pawła II Benedykt XVI na pewno zrobi to osobiście w Rzymie - ocenia bp Pieronek.

W piątek kard. Jose Saraiva Martins ujawnił, że diecezjalny etap toczącego się w Rzymie procesu beatyfikacyjnego Karola Wojtyły zakończy się do kwietnia tego roku. Później prace będą się toczyły w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Papież Benedykt XVI, jako najwyższy kościelny prawodawca, ma możliwość odstąpienia od wszelkich przepisów kanonicznych na dowolnym etapie procesu kanonizacyjnego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg