Dzień Papieski 2006: 1750 stypendiów

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia podsumowała 2006 r. Podczas zbiórki w VI Dniu Papieskim, 15 października, zebrano ponad 6,6 mln zł. Dzięki ofiarności Polaków będzie można ufundować 1750 stypendiów dla uzdolnionej, ale ubogiej młodzieży. To o 150 stypendiów więcej niż rok wcześniej.

„To był dla nas dobry rok - powiedział abp Tadeusz Gocłowski, przewodniczący Rady Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, podsumowując pracę w ciągu ostatnich 12. miesięcy - Reakcja społeczeństwa była bardzo wymierna. Społeczeństwo zareagowało bardzo pozytywnie składając swoje ofiary.

I to jest fenomenalne, że społeczeństwo, które samo nie jest bogate jednak chętnie te drobne ofiary składa po to, żeby jednak wspierać tych młodych ludzi. Nawet się zastanawiamy nad tym jak daleko można się posunąć, gdy chodzi o liczbę stypendystów. Potrzeb jest tak ogromnie dużo, że trzeba to kontynuować nie określając ram liczby stypendystów”.

Od 2005 r. Fundacja jest Organizacją Pożytku Publicznego. W ubiegłym roku z racji przekazania 1 proc. podatku uzyskano prawie 180 tys. zł, co pozwoliło na sfinansowanie 60 rocznych stypendiów.

Co roku stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia spotykają się na wakacyjnym obozie. W roku 2007 pojadą do Wrocławia, a obóz będzie przebiegał pod hasłem „Dom wolności”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg