Wracamy do średniowiecza - bezpłatny dodatek do Gościa Niedzielnego

"Wracamy do średniowiecza" to tytuł specjalnego, 16-stronicowego dodatku, który dołączony zostanie do najnowszego ""Gościa Niedzielnego". Opisano w nim "blaski" średniowiecza - wynalazki i idee tej epoki, które wzbogaciły dziedzictwo ludzkości. "Gość Niedzielny" z dodatkiem jest w sprzedaży od 11 stycznia.

To średniowiecze" - tak mówimy często o czymś, co uważamy za zacofane i prymitywne. Tymczasem "Gość Niedzielny" rzuca przewrotne hasło: "Wracamy do średniowiecza" - mówi autor dodatku, Leszek Śliwa.

"Sprzeciwiamy się utartemu podziałowi na epoki gorsze i lepsze. Chcemy zerwać ze schematem, w którym wyżyny ludzkiej myśli kojarzą się z odrodzeniem i oświeceniem, a średniowieczu pozostaje tylko skojarzenie z torturami i zbrodniami" - mówi autor dodatku.

Leszek Śliwa podkreśla, że to właśnie w średniowieczu rodziła się Europa. Wtedy powstała wspólnota duchowa łącząca wszystkich Europejczyków, swoisty "przodek" Unii Europejskiej. A więc właśnie w średniowieczu znajdziemy tożsamość naszego kontynentu, zagubioną ideę Europy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg