Papież u Ormian

Chlebem i solą powitali papieża wieczorem duchowni i wierni Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego zgromadzeni katedrze Matki Bożej w Stambule, którzy przybyli, aby uczestniczyć w liturgii słowa.

Przed katedrą oczekiwał Benedykta XVI patriarcha Mesrob II Mutafian, który na czele procesji wiernych wprowadził Ojca Świętego do wnętrza świątyni, mieszczącej około tysiąca osób.

Papież, przemawiając w katedrze patriarchalnej Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego, wspomniał na wstępie o wizycie w tym miejscu swoich poprzedników - Pawła VI i Jana Pawła II.

Pozdrawiając serdecznie ormiańską wspólnotę w Stambule, wspomniał też o katolikosie wszystkich Ormian Gareginie II i całej hierarchii Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego. "Dziękuję Bogu za chrześcijańską wiarę i świadectwo ludu ormiańskiego, przekazywane z pokolenia na pokolenie, często w prawdziwie tragicznych okolicznościach, jak te, których doświadczył w minionym stuleciu."

- Spotkanie dzisiejsze jest czymś więcej, niż zwykłym gestem przyjaźni - powiedział papież. - Jest znakiem podzielanej wspólnie nadziei na obietnice Boga i naszego pragnienia, by wypełniła się modlitwa o jedność.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg