Banknot z podobizną Jana Pawla II

W Sekretariacie Episkopatu Polski zaprezentowano pierwszy w historii banknot kolekcjonerski z wizerunkiem Jana Pawla II. Wyemituje go Narodowy Bank Polski. Banknot o nominale 50. zł. ukaże się 16. października, w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

- Część wpływów ze sprzedaży zostanie przekazana na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia - powiedział ks. Dariusz Kowalczyk, dyrektor Fundacji.

„Te pieniądze trafią do ludzi młodych, bardzo zdolnych, natomiast pochodzących z ubogich rodzin. Często są to rodziny, które przeżywają różne trudności np. zdrowotne. W związku z tym te pieniądze, które otrzymamy na pewno ucieszą wielu, przynajmniej kilkaset osób w Polsce.”

Aby zapewnić szeroką dostępność, NBP zdecydowało się wyemitować 2 mln. banknotów. Cena sprzedaży, tak jak w przypadku monet kolekcjonerskich, jest wyższa od nominału i wynosi 90 zł. W dystrybucji pomoże Poczta Polska oraz Bank Pocztowy. Wszyscy chętni do 30. września mogą dokonać subskrypcji banknotu w najbliższym urzędzie pocztowym.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama