Rekordowa papieska kremówka

Ponad 815 kilogramów ważyła wyprodukowana w Poznaniu Kremówka Papieska.

Ciastko o wymiarach 1,5 metra na 15 metrów zostanie wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa.

Przez całą niedzielę 13 firm cukierniczych z Poznania - a także piekarze z cechów piekarskich z całego kraju - wyrabiało ciasto na Międzynarodowych Targach Spożywczych Polagra Food. Wypiek poświęcono Janowi Pawłowi II.

Do przygotowania kremówki zużyto m.in. ponad 500 kg margaryny (do ciasta i kremu), ponad 150 kg mąki 5 litrów spirytusu. Wszystkie produkty ważyły 919 kg.

Przed ogłoszeniem oficjalnych wyników wszyscy członkowie komisji musieli spróbować ciasta, i przeżyć co najmniej 5 minut - żartował nadzorujący pomiary Zenon Pustelnik z księgi rekordów Guinnessa.

Szef Cechu Piekarzy i Cukierników w Poznaniu Stanisław Butka, który już w trakcie przygotowań próbował kremu mówił, że jeśli chodzi o walory smakowe jest dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Trochę nam zazdroszczą południowe strony Polski, tam gdzie papież zajadał te wspaniałe kremówki, no ale Poznań jest pierwszy - dodał Butka.

Papieską kremówkę pokrojono i przekazano osobom obserwującym bicie rekordu.

Podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich już po raz trzeci bito rekord Guinnessa w dziedzinie wypieków - dotychczas upieczono największą na świecie chałkę i tort.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama