Polscy biskupi z Benedyktem XVI w Bawarii

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz będzie towarzyszył Benedyktowi XVI w pierwszych dniach jego pielgrzymki do ojczystych stron - do Bawarii

Jak poinformował rzecznik Episkopatu Polski ks. Józef Kloch, Episkopat Polski podczas pielgrzymki papieża Benedykta XVI w Bawarii będą reprezentować: kard. Franciszek Macharski z Krakowa i bp Paweł Cieslik - biskup pomocniczy diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej.

Delegacja biskupów polskich udaje się do Bawarii na zaproszenie Episkopatu Niemiec, a jej skład jest wybierany przez Konferencję Episkopatu Polski.

Pielgrzymce papieskiej towarzyszą delegacje episkopatów tych krajów, do których skierowane jest zaproszenie episkopatu danego kraju, który ma odwiedzić papież.

Jak powiedział rzecznik archidiecezji krakowskiej, ks. Robert Nęcek, kard. Dziwisz leci do Niemiec w sobotę.

Metropolita krakowski będzie uczestniczył w sobotnim powitaniu Ojca Świętego na monachijskim lotnisku, a w niedzielę w uroczystej mszy św. celebrowanej o godz. 10. Kard. Dziwisz będzie też uczestniczył w nieszporach odprawionych w monachijskiej katedrze.

Ojciec Święty odwiedzając Polskę był pod wielkim wrażeniem spotkania z Małopolanami i nawet niemieccy dziennikarze wyrażali zdumienie z powodu gorącego przyjęcia papieża. Ksiądz kardynał ma nadzieję, że podobna atmosfera udzieli się także Niemcom - powiedział ks. Nęcek.

W sobotę Benedykt XVI rozpoczyna 6-dniową pielgrzymkę do Bawarii.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama