Papieski dyplomata w strefie Gazy

Modlitwa w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie oraz zapewnienie o solidarności ojca świętego z Palestyńczykami to główne powody wizyty 20 sierpnia arcybiskupa Antonio Franco w strefie Gazy.

Przewodniczył on mszy świętej dla tamtejszych katolików oraz spotkał się z przedstawicielami społeczności muzułmańskiej. Delegata apostolskiego w Jerozolimie i Palestynie powitał gubernator strefy Gazy. Abp Franco spotkał się również z palestyńskim premierem.

Podczas konferencji prasowej watykański dyplomata przypomniał, że zdaniem Stolicy Apostolskiej wspólnota międzynarodowa powinna zapewnić, aby zarówno Izraelczycy jak i Palestyńczycy mogli we własnej ojczyźnie żyć w bezpieczeństwie i pokoju. Arcybiskupa Franco nie ominęły szykany ze strony władz izraelskich. Na przejściu granicznym zatrzymano bowiem jego kierowcę.

21 sierpnia szereg osobistości palestyńskich wystosowało na ręce Benedykta XVI list z podziękowaniami za wyrazy solidarności. Autorzy dokumentu zdecydowanie potępili politykę Izraela oraz wskazali na znaczenie, jakie dla pokoju w tym rejonie świata będzie miało utworzenie państwa palestyńskiego. „Mamy nadzieję, że Wasza Świątobliwość odegra historyczną rolę w zakończeniu okupacji naszych terytoriów i doprowadzeniu do pełnego pokoju na Bliskim Wschodzie” – napisali przedstawiciele społeczności palestyńskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama