Papież zaczyna wakacje

Wraz z powrotem z Walencji po południu Benedykt XVI rozpoczął tegoroczne wakacje.

Poniedziałek papież poświęci na odpoczynek w Watykanie po pielgrzymce do Hiszpanii, a we wtorek rano poleci samolotem do Doliny Aosty w Alpach, gdzie spędzi 17 dni.

Niedzielna msza na zakończenie V. Światowego Spotkania Rodzin była ostatnią uroczystością z udziałem Benedykta XVI przed jego letnim odpoczynkiem.

Podczas wakacji w Les Combes w górach papież dwukrotnie spotka się z wiernymi - 16 i 23 lipca na niedzielnych modlitwach Anioł Pański, które odmówi w pobliżu letniego domu z widokiem na Mount Blanc, gdzie wielokrotnie wypoczywał także Jan Paweł II.

Diecezja Aosty dała wyraźnie do zrozumienia w wydanym niedawno komunikacie, że pobyt papieża w górach będzie miał charakter ściśle prywatny i zamierza go on poświęcić na wypoczynek. W pobliżu letniej rezydencji przygotowano kilka tras spacerowych. Być może będzie jeździł także na wycieczki po okolicy, lecz przede wszystkim - jak się podkreśla - pragnie ciszy i spokoju.

Na czas górskich wakacji środowe audiencje generalne zostały zawieszone. Pierwsza odbędzie się 2 sierpnia, prawdopodobnie w Castel Gandolfo, dokąd papież przybędzie 28 lipca bezpośrednio po zakończeniu urlopu w Alpach.

W podrzymskiej rezydencji przebywać będzie do 9 września - tego dnia uda się w podróż do swej rodzinnej Bawarii.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama