Nowy prefekt Kongregacji do spraw Ewangelizacji Narodów już pracuje

Mszą świętą koncelebrowaną wraz z arcybiskupami-sekretarzami oraz wszystkimi kapłanami pracującymi w Kongregacji do spraw Ewangelizacji Narodów rozpoczął swą posługę w tej dykasterii jej nowy prefekt - kardynał Ivan Dias.

Mówi pracownik tej kongregacji – ks. Władysław Zarębczan:

«Kardynał Ivan Dias nawiązał do patrona dzisiejszego dnia, św. Tomasza - apostoła Indii. Prosił nas wszystkich o modlitwy w intencji posługi w Kongregacji do spraw Ewangelizacji Narodów. „Chociaż jestem waszym przełożonym - mówił – traktujcie mnie jak starszego brata. Wszyscy bowiem pracujemy dla Pana Boga, dla Stolicy Świętej”. Nowy prefekt znalazł też chwilę czasu, aby się przywitać ze wszystkimi pracownikami kongregacji.

Kiedy przyszła moja kolej, przedstawiłem się i powiedziałem, że jestem tutaj archiwistą. Wyjaśniłem, że pochodzę z Podhala, ale jestem inkardynowany we Włoszech do diecezji Cività Castellana. Wtedy usłyszałem: „Ale nigdy nie zapominaj języka polskiego!”. Następnie ze zdziwieniem usłyszałem wypowiedziane piękną polszczyzną: „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!”.

Potwierdziło się to, co już o nim wielokrotnie słyszałem, że przywiązuje ogromną wagę do relacji interpersonalnych. Podobne odczucia mieli też inni koledzy z naszej kongregacji. Jesteśmy pełni nadziei, że nasz nowy przełożony dobrze poprowadzi pracę Kościoła w tak ważnym sektorze, jakim jest ewangelizacja narodów.»

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama