Wychowanie na drogach

"Pomyśl o twojej rodzinie. Nie trać punktów". Pod takim hasłem Kościół w Hiszpanii obchodził niedzielę bezpiecznej jazdy na drogach.

W okolicznościowym liście biskupi zwracają uwagę na dwie sprawy: rodzinę oraz wprowadzenie prawa jazdy na punkty, które obowiązuje w Hiszpanii od 1 lipca. Rodzina jest mocna związana z ruchem kołowym. Wiele rodzin podróżuje teraz z okazji V Światowego Spotkania Rodzin w Walencji oraz przyjazdu papieża Benedykta XVI, zauważają biskupi. Z kolei prawo jazdy na punkty bez wątpienia będzie miało poważne reperkusje dla zachowania kierowców, a w konsekwencji dla rodziny, gwarantując więcej bezpieczeństwa na drogach.

Rodzina ma ogromne znaczenie wychowawcze, czytamy w liście. Dzieci powinny być formowane tak, by doceniały życie i godność ludzkiej osoby, znały i szanowały przepisy, które regulują ruch drogowy, uczyły się tolerancji, dobrego wychowania i ducha ofiary, aby mogły przyjść z pomocą potrzebującym. Biskupi wzywają kierowców do roztropności na drogach, bezpiecznej jazdy oraz wzajemnej pomocy.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama