Metropolita Kirył u Benedykta XVI

Za współpracą katolicko-prawosławną w obronie wartości chrześcijańskich, wypracowywaniu wspólnego stanowiska w sprawach małżeństwa i rodziny oraz zagadnień bioetycznych opowiedział się metropolita smoleńsko-kaliningradzki Kirył.

Kierownik Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego udzielił wywiadu włoskiemu dziennikowi katolickiemu „Avvenire”. Podkreślił pozytywny bilans rozwoju wzajemnych relacji. Opowiedział się także za prowadzeniem uczciwego, merytorycznego i otwartego dialogu teologicznego. Pomimo wczorajszej długiej i serdecznej rozmowy z Benedyktem XVI oraz przekazania ojcu świętemu listu od patriarchy Aleksego II, metropolita Kirył nie widzi możliwości odwiedzenia przez papieża Moskwy. „Wydarzenie takie nie jest aktualnie planowane” – stwierdził w wypowiedzi dla „Avvenire”.

Metropolita Kirył poświęcił 19 maja nową cerkiew pod wezwaniem świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, wznoszoną na terenie ambasady rosyjskiej w Rzymie. Jej budowa zostanie ukończona w roku 2007.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama