Mi-8S dla papieża

W Wojskowych Zakładach Lotniczych w Łodzi zakończył się remont śmigłowca Mi- 8S, którym papież Benedykt XVI będzie podróżował podczas pielgrzymki w Polsce.

Do obsługi papieskiej wizyty przygotowywanych jest jeszcze kilka innych helikopterów tego typu. Miejsce stacjonowania wyremontowanego Mi- 8S utrzymywane jest w największej tajemnicy - pisze "Dziennik Łódzki".

"Papieski" Mi-8S jest jednym z dwóch śmigłowców w Polsce (drugi to amerykański Bell-412HP), które spełniają wyśrubowane wymagania transportu VIP-ów. Helikopter dla papieża przygotowywano w łódzkich zakładach od grudnia. Został ponownie pomalowany, w przedziale pasażerskim założono nową tapicerkę w kolorze naturalnej skóry. Poddano go także drobiazgowemu przeglądowi technicznemu. Remont kosztował 95 tysięcy złotych.

Mi-8S został wyprodukowany w marcu 1983 roku, a w czerwcu roku ubiegłego w łódzkich WZL nr 1 przeszedł gruntowny przegląd, obejmujący m.in. sprawdzenie wszystkich mechanizmów i urządzeń. Będzie mógł latać jeszcze przez 10 lat.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama