Hymn na spotkanie z Benedyktem gotowy

W piątek 28 kwietnia w krakowskim Studiu Gamma zakończyły się nagrania pieśni "Nie lękajcie się" - oficjalnego hymnu Ogólnopolskiego Spotkania Młodych z Benedyktem XVI.

Słowa i melodię stworzył specjalnie na tę okoliczność młody kompozytor krakowski Piotr Pałka. Tytuł hymnu nawiązuje do wezwania Jana Pawła II "Nie lękajcie się". Pieśń porusza także dwa kluczowe tematy: encyklikę papieża Benedykta XVI "Bóg jest Miłością" oraz hasło jego pielgrzymki do Polski "Trwajcie mocni w wierze" - powiedział KAI ks. Robert Tyrała, przewodniczący Komisji Muzyki Kościelnej w archidiecezji krakowskiej. Pieśń ma być przesłaniem dla wszystkich młodych, którzy przyjadą do Krakowa, żeby spotkać się z papieżem.

W nagraniu hymnu wziął udział chór Voce Angeli pod kierownictwem kompozytora, a także Łukasz Kowalski (fortepian) i Artur Kaszowski (gitary, realizacja). Do zaśpiewania partii solowych zaproszono Martę Florek i Adama Rymarza - młodych wokalistów związanych z Grupą ODPOWIEM. Obecnie utwór jest miksowany, po zaakceptowaniu przez ks. Arcybiskupa trafi na anteny katolickich rozgłośni radiowych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg