Na pewno jedziemy do Krakowa

Młodzi z Archidiecezji Gdańskiej mogą już rezerwować miejsca. Z księdzem Wiesławem Philippem, duszpasterzem młodzieży archidiecezji gdańskiej rozmawia Marcin Żebrowski

Marcin Żebrowski: – Czy na spotkanie z Benedyktem XVI wybiera się młodzież z naszej archidiecezji?
Ks. Wiesław Philips: – Oczywiście. Jesteśmy już po rozmowach z organizatorami pobytu Papieża w Krakowie. Mamy zarezerwowane miejsca parkingowe dla autokarów, a także złożyliśmy zamówienie na karty wstępu.

Ilu młodych z Pomorza spodziewa się ksiądz na Błoniach?
– Liczymy, że z archidiecezji gdańskiej pojedzie nas około tysiąca pielgrzymów. Wybieramy się zarówno na sobotnie spotkanie z młodymi, jak i niedzielną Mszę św.

Czy jest już gotowy plan wyjazdu?
– Na pewno wyruszymy w piątek, bo musimy w Krakowie zameldować się w sobotę około godz. 15.00, a po drodze chcemy jeszcze zatrzymać się na Jasnej Górze. Około 18.30 rozpocznie się spotkanie z Benedyktem XVI. Potem w planach jest Msza święta. Następnie rozpocznie się czuwanie, które ma skończyć się około godz. 2.00 w nocy. W niedzielę zostaniemy na Mszy, a po jej zakończeniu ruszamy w drogę powrotną. W Gdańsku powinniśmy być w poniedziałek rano.

Gdzie zaplanowano noclegi z soboty na niedzielę?
– W hotelu wielogwiazdkowym, czyli „pod chmurką”... Kiedy skończy się nocne czuwanie, to tak naprawdę rozpoczną się przygotowania do niedzielnej Mszy św.

Jak można zapisać się na pielgrzymkę?
– Wystarczy zgłosić się do Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej. Liczymy, że chętni zrobią to jak najszybciej.

Zapisz się!
Aby zgłosić chęć udziału w wyjeździe do Krakowa wystarczy skontaktować się z Archidiecezjalnym Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Mieście się ono przy ul. Słowackiego 79 w Gdańsku, tel. 058-342-66-94.
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg