Komunikat Archidiecezjalnego Komitetu ds. Pielgrzymki Benedykta XVI do Częstochowy

Już wkrótce Ojciec Święty Benedykt XVI przybędzie z apostolską wizytą do naszej Ojczyzny. W programie papieskiej pielgrzymki jest również Częstochowa z Sanktuarium Jasnogórskim.

W związku z pobytem Ojca Świętego na Jasnej Górze Archidiecezjalny Komitet Organizacyjny pragnie przekazać następujące informacje:

1. Pobyt Benedykta XVI na Jasnej Górze
Papież Benedykt XVI przybędzie na Jasną Górę w piątek, 26 maja br., o godz. 17.30. Po krótkiej prywatnej modlitwie w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej uda się na Szczyt Jasnogórski, by przewodniczyć nabożeństwu majowemu. Podczas nabożeństwa Ojciec Święty wygłosi przemówienie do zebranych wiernych.

2. Modlitewne przygotowanie
Od samego rana dnia 26 maja br. wierni zebrani na placu przed Szczytem Jasnogórskim będą mogli uczestniczyć w modlitewnym czuwaniu, które potrwa aż do momentu przyjazdu Ojca Świętego. Na modlitewne przygotowanie złoży się m.in.:
- o godz. 10.00 nabożeństwo pokutne z możliwością spowiedzi
- o godz. 15.00 uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem kard. Henryka Gulbinowicza. Homilię wygłosi bp Andrzej Suski.

3. Uczestnictwo w koncelebrze o godz. 15.00
Mszę św. o godz. 15.00 koncelebrują tylko księża biskupi i prezbiterzy obecni na podium (a więc posiadający identyfikatory do strefy „O”). Księża przywożą ze sobą albę i białą stułę. Nie ma możliwości koncelebrowania na placu przed Szczytem. Księża spoza Archidiecezji Częstochowskiej mogą odprawić Mszę św. (do godz. 13.00) w jednym z dwóch kościołów w pobliżu Jasnej Góry:
- kościół seminaryjny – ul. Św. Barbary 41
- kościół pw. św. Barbary – ul. Św. Barbary 51

4. Dojazd i parkowanie
Przybywających na spotkanie z Ojcem Świętym w Częstochowie zachęcamy do korzystania z transportu kolejowego i autobusowego. Kierujący autokarami i samochodami udającymi się na Jasną Górę powinni za przednią szybą umieścić białą kartkę formatu A-4 , co w znacznym stopniu ułatwi Policji i służbom miejskim kierowanie na wyznaczone parkingi. Organizatorzy nie przewidują żadnych kart parkingowych.

5. Wejście na plac przed Szczytem i do Klasztoru
Na placu przed Szczytem nie będzie sektorów (z wyjątkiem sektora dla niepełnosprawnych). Dlatego wstęp na plac jest wolny. Natomiast wejście do strefy „0” – za okazaniem identyfikatora - możliwe będzie od godz. 12.00, w piątek.

Serdecznie zapraszamy do Częstochowy.
Bp. Jan Wątroba – Przewodniczący Archidiecezjalnego Komitetu do Spraw Pielgrzymki Benedykta XVI
Częstochowa 19 kwietnia 2006 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg