Włochy: Sanktuarium Jana Pawła II

Jak podała włoska agencja AGI, w Bassano Romano niedaleko Rzymu już powstaje sanktuarium Jana Pawła II. Poinformowano o tym Benedykta XVI, a poparcia inicjatywie udzielił kard. Stanisław Dziwisz.

Pomysłodawcami są miejscowi benedyktyni-sylwestryni z klasztoru San Vincenzo, który jest siedzibą Międzynarodowej Fundacji Jana Pawła II. Powstał już projekt kościoła w kształcie świetlistej arki mającej symbolizować wprowadzenie Kościoła w trzecie tysiąclecie. W konstrukcji autorstwa włoskiego architekta Paolo Marioniego miałoby dominować szkło, a na frontonie przewidziano umieszczenie ogromnego telebimu symbolizującego okno na świat.

Nie zabraknie też akcentów ekumenicznych. Jak stwierdził przeor wspólnoty benedyktyńskiej z Bassano Romano, sanktuarium Jana Pawła II ma wyglądać tak, jak życzyłby sobie jego patron. Jest to zatem kościół „młody”, solidny, uniwersalny, wypełniony światłem, a zarazem skromny – stwierdził o. Felice Poli cytowany przez agencję AGI. Budowla ma także przewidziane miejsce na przyjęcie pielgrzymów, zwłaszcza młodych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg